Kronika 2018/2019

zyc dla innychSobotni poranek. Burza za oknem, widoczność słaba, woda wszędzie!
Choć trzeba było znów wstać wcześnie, pięć gimnazjalistek i siódmoklasistka - dały słowo i były - w czasie zaliczeń i nauki.
W przemoczonych butach grały i śpiewały przez dwie godziny dla młodszych koleżanek i kolegów, aby ci mogli w atmosferze modlitwy śpiewem, sprzyjającej skupieniu, przystąpić do Pierwszej Spowiedzi Świętej.

Dziewczyny, dzięki za świadectwo służby i przykład wzorowej postawy ucznia Szkoły Przymierza Rodzin.

Wysiłek Wasz, rodziców i wychowawców już jest widoczny, niech motywuje nas do życia dla innych!

Marta Kodura

Grupa rodzin z naszej szkoły spędziła majowy weekend u Ojców Dominikanów w Korbielowie.
To był bardzo dobry czas.
Był czas dla Boga. Dzięki życzliwości ojca Krzysztofa codzienna Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu wzmacniała ducha.
Była wyprawa na Halę Miziową i na Pilsko. Najmłodszy jej uczestnik miał 2 miesiące!
Były gry planszowe i wieczory filmowe. Dzieci nie rozstawały się na krok. Była też świetna gra terenowa i zabawy na placu zabaw. Spacery po okolicy hartowały nas i dodawały apetytu.
Czasem padał deszcz, ale wtedy też nie było nudno. Mieliśmy dużą porcję kultury i edukacji. Zwiedzaliśmy zamek w Żywcu i skansen. Wiemy, jak powstaje piwo! Poznaliśmy też tajniki Niebieskiej Szkoły (http://www.niebieskaszkola.pl/) i okolicznych szkół Montessori.
Były śpiewy, rozmowy przy stole i kawa, i książki…
Warto było wybrać się do Korbielowa. W sumie krótki czas, a tak dużo się działo.
Pojechaliśmy tam jako grupa rodzin z naszej szkoły. Niektórych znaliśmy tylko z widzenia. W ciągu 4 dni zaprzyjaźniliśmy się ze sobą. Wzmocniło się przymierze rodzin!
Jedziemy za rok, prawda?smile

Agnieszka Szczurek

W niedzielę 7 kwietnia przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem wraz z rodzinami, nauczycielami i wolontariuszkami naszej szkoły w Marszu Świętości Życia afirmującym wartości, którym jesteśmy wierni w domach i w naszej szkole.

Dziękujemy za dary przyniesione w akcji Pielucha dla Malucha! Przekazaliśmy je do Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Dziękujemy Lenie i Karolinie z klas 7 za udział w wolontariacie, a także Marysi i Zosi z klasy 3 gimnazjum, które znalazły czas, aby tuż przed egzaminem wspomóc czynności wolontariatu podczas Marszu.

W czasie Wielkiego Postu, jak co roku, udaliśmy się do Kościoła Środowisk Twórczych, aby dobrze przygotować się do Zmartwychwstania Pania Jezusa. Pomógł nam w tym ksiądz Grzegorz wskazując jak prawidłowo przeżyć ten czas, za co jesteśmy mu wdzięczni. Przypomniał nam także o trzech filarach Wielkiego Postu - poście, modlitwie oraz jałmużnie. Bardzo dziękujemy księżom, którzy wspomagali ks. Grzegorza oraz dziewczynom ze scholi za zaangażowanie i piękny śpiew. Liczymy również na powiększenie składu chóru o klasy 6 i 7.

Uczennice Marysia i Jagoda z klasy 3 gimnazjum

594Class 0 1a & 1b
It was a green day on Friday 15 March.
We had a quiz ,danced to Irish music, and did not have to wear our school uniform as the pupils came to school dressed in green, and there was a competition for the greenest children.
Thank you to the teachers and parents for their help in making this another special St Patrick’s day at SPR 3 Warsaw, and of course, to all the pupils who helped to change the colour of the school on 15 March.
Thank you to the Irish Embassy in Warsaw and Foundacja IM. SW. Patryka (a fine charity) for the presents which helped to make our day greener.

Wielkie podziękowania dla naszego wspaniałego nauczyciela muzyki Pani Jadwigi i dziewcząt z 6b, które śpiewały hymn Irlandzki.

Go raibh maith agat.

Marc

20 lutego o godz. 17:30 odbył się bal karnawałowy. Jego tematem były stroje ludowe.

Muzyka podczas zabawy miała zróżnicowane gatunki. Miłym zaskoczeniem był fakt, że każdy mógł zaproponować ulubioną piosenkę. Większość dzieci tańczyła, ale zdarzały się też osoby nie zainteresowane pląsami na parkiecie.

Gdy ktoś podczas zabawy poczuł głód, mógł udać się do stołówki, aby coś przekąsić.

"Bal był wspaniały!" - takimi słowami określili zabawę uczestnicy.

ma Jaseka 2019 21419 stycznia na scenie kina Elektronik odbyły się nasze szkolne jasełka. Spotkanie rozpoczęliśmy od uczczenia minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza oraz zmarłego 17 stycznia księdza prałata Mariana Prusa. Odmówiliśmy też wspólnie modlitwę, powierzając dobremu Bogu dusze zmarłych.

Tematem przewodnim tegorocznych jasełek były słowa z Apokalipsy św. Jana Apostoła: Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.

Bohaterowie ukazani w przedstawieniu zmagali się ze słabościami, które nie pozwalały im dostrzec przychodzącego do nich Jezusa. Podczas oglądania spektaklu mogliśmy zastanowić się, na ile jesteśmy do nich podobni i czy chcemy zaprosić Jezusa do naszego życia, by zasiąść z nim przy stole.

W jasełkach, jak co roku, wzięli udział rodzice, nauczyciele i uczniowie z klas 0-8 i gimnazjum. W sumie na scenie wystąpiło ponad stu aktorów. Po przedstawieniu można było zakupić pierniczki, z których dochód przeznaczony został na wsparcie rodzinnego domu dziecka państwa Jaźnickich. Zebraliśmy 7000 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom, rodzinom, które upiekły pierniczki, oraz ofiarodawcom.

Do zobaczenia za rok.

W ramach II Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacji odbyły się w naszej szkole arcyciekawe warsztaty chemiczne prowadzone przez Białołęcki Uniwersytet Dzieci i Fundację Ave. Uczniowie klas 1-3 odkrywali tajniki niektórych eksperymentów chemicznych - np. jak rozpalić ognisko wodą?

9 listopada o godz. 18 świętowaliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Temat tegorocznej Wieczornicy to „Polacy dla Niepodległej”. Uczniowie w różnej formie prezentowli sylwetki Polaków zasłużonych dla Ojczyzny w ostatnim stuleciu.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał z okazji 15-lecia naszej szkoły.

20 października obchodziliśmy piętnastolecie istnienia szkoły. Ten radosny jubileusz rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Eucharystii przeszliśmy do szkoły na dalsze świętowanie. W szkolnej kawiarni mogliśmy zjeść jubileuszowy tort i napić się kawy lub herbaty. Zeszłoroczni absolwenci dali rockowy koncert. Odbyła się loteria fantowa. Ponadto w klasach czekało na nas wiele smakołyków i atrakcji. Mogliśmy między innymi przenieść się w egzotyczne miejsca, w polskie góry lub w czasy PRL-u, poznać mniejszości narodowe żyjące w Polsce i historię polskiego sportu, odwiedzić średniowieczny zamek, wziąć udział w przyrodniczym quizie, wykonać eksperymenty, obejrzeć film w kinie samochodowym, bujać w przestworzach i odpocząć w książkowym spa lub posłuchać muzyki. Cieszymy się, że na naszym święcie obecni byli przedstawiciele Przymierza Rodzin razem z honorową prezes Stowarzyszenia panią Izabelą Dzieduszycką oraz przewodniczącą Zarządu panią Magdaleną Kiełczewską, burmistrz Bielan Tomasz Męcina i wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski , byli pracownicy szkoły oraz absolwenci i ich rodzice. Mogliśmy razem powspominać i wspólnie cieszyć się owocami piętnastoletniej pracy.

image003image004image002image001
Ostatnio wybraliśmy się do prawdziwego laboratorium Biocen. Było bardzo fajnie. Jako, że poróż była długa i ominęła nas przerwa śniadaniowa, Pani pozwoliła kupić nam bułeczki i smakołyki w piekarni.
W laboratorium Pani opowiadała o ludzkim DNA. Dowiedzieliśmy sie, że nie tylko ludzie mają DNA, ale też zwierząta, rośliny, a nawet bakterie. Potem izolowaliśmy DNA z kiwi, które ma 7m DNA w każdej komórce!
Efekt był widoczny po wykonaniu wielu czynności i w końcu po dolaniu silnego zimnego alkoholu - małe bąbelki zaczęły układać się w długie nici DNA! Zobaczcie sami!
Helena, klasa 4a.

flaga dzieci 2018

1 października 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu”.
Chór złożony z 315 uczniów odśpiewał trzy pieśni: Hymn Polski, Rotę i Marsz Polonia.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu
i w ten sposób uczcili 100-lecie niepodległości naszej Ojczyzny.

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, a przede wszystkim
Pani Jadwidze Pawlik za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Nasze klasy 4a i 4b spędziły trzy miłe dni na wycieczce do Akademii Łucznica. Mieliśmy ciekawe warsztaty ceramiczne, fotograficzne i z makramy oraz pieczenia chleba. Obserwowaliśmy tez przyrodę używając przyrządów przyrodnika i graliśmy w ogrodzie we flagi. To był bardzo fajny wyjazd, szkoda ze taki krótki. Na szczęście przed nami nocowanka i zielona szkoła .

W sobotę 22 września odbyła się I Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Przymierza Rodzin. Po zaciętej rywalizacji z dwoma pozostałymi szkołami w klasyfikacji generalnej zajęliśmy trzecie miejsce. Co oznacza, że znalazło się dla nas miejsce na podium;)

W zawodach wzięli udział nie tylko uczniowie, również rodzice i nauczyciele dzielnie walczyli o punkty dla swojej szkoły. Doliczono się aż 208 zawodników, a przez cały dzień na terenie szkoły Przymierza Rodzin na Ursynowie, która była gospodarzem olimpiady, pojawiło się w sumie ponad 1000 osób! Na cel charytatywny (wsparcie świetlic środowiskowych w Kutnie, Rawie Mazowieckiej i Ursusie, prowadzonych przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin) zebrano ponad 15 tys. złotych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy: nauczycielom, którzy przygotowali i przeprowadzili zawody, rodzicom, którzy zapewnili catering, i oczywiście wszystkim zawodnikom, którzy dostarczyli sportowych emocji.

Do zobaczenia za rok na II Olimpiadzie Sportowej Przymierza Rodzin!

pierwszy

Witamy ponownie w szkolnych murach. Wakacyjne przygody za nami, a przed nami przygody edukacyjne – nie mniej ciekawe, choć niekiedy wymagające determinacji i dociekliwości.

Życzymy wszystkim dobrego startu i jeszcze lepszego finiszu!

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl