Matematyka to dla nas sposób na uczenie myślenia.

Od 1 września 2017 r. zainteresowani matematyką uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mogą uczyć się w oparciu o autorski program nauczania.

Program nauczania opracował prof. Wojciech Guzicki, matematyk, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz nauczyciel matematyki w kilku szkołach.

Do jakich uczniów skierowany jest program? - Do młodzieży uzdolnionej matematycznie, ale nie tylko - przekonuje dr hab. Wojciech Guzicki. - Matematyka przede wszystkim uczy nas logicznego i rozsądnego myślenia a to, przyda się w wielu dziedzinach życia. Również tych, które z pozoru z matematyką nie są związane - dodaje dr Guzicki.

Uzupełnieniem programu są obozy matematyczne i projekty naukowe.

Dzięki tym działaniom uczniowie biorą udział w Konkursach matematycznych oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Juniorów osiągając tytuły laureata i finalisty.