Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3 w Warszawie      
N E W S L E T T E R/ CZERWIEC 2015

Szanowni Państwo,

Zbliża się czas wyjazdu uczniów na zieloną szkolę. 8 czerwca uczniowie szkoły podstawowej  i gimnazjum wyjeżdżają na zieloną szkołę. Odjazdy autokarów spod szkoły będą w godzinach 7.30 – 9.00. Aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas wsiadania, bardzo prosimy wszystkich rodziców, aby nie podjeżdżali tego dnia na parking pod szkołą.  W celu zapewnienia bezpieczeństwa, uprzejmie proszę wszystkich uczestników ruchu drogowego w obrębie szkoły, o szczególną uwagę i roztropność.

Przypominam także o bezwzględnym zakazie parkowania pojazdów na chodniku przed szkołą

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych sprawdzianów w klasie szóstej. Średnie wyniki procentowe naszych uczniów wynoszą:

  • język polski 93,9% (Bielany 82,8%)
  • matematyka 92%    (Bielany 73,8%
  • język angielski 98,3 (Bielany 88,3)

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!!

Zapisy na mundurki, tradycyjnie, poprzez platformę internetową. Zapisy trwać będą od  2 do 20 czerwca.

Przypominamy, że uczniowie klas 4-6 przebywający w świetlicy zbiorczej nie mogą wychodzić do 
domu po telefonicznym sygnale rodzica, chyba że posiadają zgodę na  samodzielne opuszczanie szkoły. 
Uczniowie, którzy mają pisemna zgodę  na samodzielny powrót do domu, a mimo to  przebywają pod opieką nauczycieli w świetlicy zbiorczej, powinni opuścić  szkołę do godz. 17.00.

Regulamin świetlicy dostępny jest na stronie internetowej szkoły.

23 czerwca uczniowie klas szóstych  pojadą  na pielgrzymkę  do Niepokalanowa.

Szczegóły dotyczące wyjazdu jak i harmonogramu zajęć między 22 a 25 czerwca zostaną podane przez wychowawców.

Za nami pomyślnie zakończona rekrutacja. W nowym roku szkolnym utworzone zostaną w Gimnazjum dwie  pierwsze klasy.

Rodzice i nowo przyjęte dzieci do klas pierwszych SP uczestniczyli w maju w spotkaniach integracyjnych, które tradycyjnie odbywają  się w Podkowie Leśnej.  Ostatnia grupa będzie mogła się bliżej poznać już w tym miesiącu.

Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. nakłada na szkoły podstawowe i gimnazja obowiązek zapewnienia uczniom bezpłatnego dostępu do podręczników/materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. W nowym roku szkolnym 2015/2016 objęte dotacją celową zostaną kolejne klasy - 4. szkoły podstawowej i 1. gimnazjum.

W celu utrzymania wysokiego poziomu nauczania języka angielskiego w naszej szkole uczniowie korzystać będą z podręczników, jak dotychczas, o znacznie bogatszej obudowie merytorycznej. Jako że ich cena przewyższa kwotę dotacji celowej, zwracam się z prośbą o dokupienie podręczników. Po wewnętrznej diagnozie kwalifikującej dzieci do grup zaawansowania, nauczyciele języka angielskiego poinformują Państwa o wyborze książek.

 Wiemy, że ten ostatni dzień w roku szkolnym wiąże się z podziękowaniami. Nie ma nic cenniejszego od szczerego „Dziękuję!”. Prosimy o niestawianie nas, nauczycieli, w niezręcznej sytuacji i o niewręczanie drogich prezentów.

῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀῀

W drugim semestrze prowadzimy ewaluację nauczania języków obcych. W maju prosiliśmy Państwa o wypełnienie ankiet. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wypełnili ankiety. Są dla nas cennym źródłem informacji. Dzięki Państwa głosom możemy się doskonalić.

 Mirosława Piasecka – Galas
dyrektor

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl