Kronika 2018/2019

W ramach II Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacji odbyły się w naszej szkole arcyciekawe warsztaty chemiczne prowadzone przez Białołęcki Uniwersytet Dzieci i Fundację Ave. Uczniowie klas 1-3 odkrywali tajniki niektórych eksperymentów chemicznych - np. jak rozpalić ognisko wodą?

9 listopada o godz. 18 świętowaliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Temat tegorocznej Wieczornicy to „Polacy dla Niepodległej”. Uczniowie w różnej formie prezentowli sylwetki Polaków zasłużonych dla Ojczyzny w ostatnim stuleciu.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał z okazji 15-lecia naszej szkoły.

20 października obchodziliśmy piętnastolecie istnienia szkoły. Ten radosny jubileusz rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Eucharystii przeszliśmy do szkoły na dalsze świętowanie. W szkolnej kawiarni mogliśmy zjeść jubileuszowy tort i napić się kawy lub herbaty. Zeszłoroczni absolwenci dali rockowy koncert. Odbyła się loteria fantowa. Ponadto w klasach czekało na nas wiele smakołyków i atrakcji. Mogliśmy między innymi przenieść się w egzotyczne miejsca, w polskie góry lub w czasy PRL-u, poznać mniejszości narodowe żyjące w Polsce i historię polskiego sportu, odwiedzić średniowieczny zamek, wziąć udział w przyrodniczym quizie, wykonać eksperymenty, obejrzeć film w kinie samochodowym, bujać w przestworzach i odpocząć w książkowym spa lub posłuchać muzyki. Cieszymy się, że na naszym święcie obecni byli przedstawiciele Przymierza Rodzin razem z honorową prezes Stowarzyszenia panią Izabelą Dzieduszycką oraz przewodniczącą Zarządu panią Magdaleną Kiełczewską, burmistrz Bielan Tomasz Męcina i wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski , byli pracownicy szkoły oraz absolwenci i ich rodzice. Mogliśmy razem powspominać i wspólnie cieszyć się owocami piętnastoletniej pracy.

image003image004image002image001
Ostatnio wybraliśmy się do prawdziwego laboratorium Biocen. Było bardzo fajnie. Jako, że poróż była długa i ominęła nas przerwa śniadaniowa, Pani pozwoliła kupić nam bułeczki i smakołyki w piekarni.
W laboratorium Pani opowiadała o ludzkim DNA. Dowiedzieliśmy sie, że nie tylko ludzie mają DNA, ale też zwierząta, rośliny, a nawet bakterie. Potem izolowaliśmy DNA z kiwi, które ma 7m DNA w każdej komórce!
Efekt był widoczny po wykonaniu wielu czynności i w końcu po dolaniu silnego zimnego alkoholu - małe bąbelki zaczęły układać się w długie nici DNA! Zobaczcie sami!
Helena, klasa 4a.

flaga dzieci 2018

1 października 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu”.
Chór złożony z 315 uczniów odśpiewał trzy pieśni: Hymn Polski, Rotę i Marsz Polonia.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu
i w ten sposób uczcili 100-lecie niepodległości naszej Ojczyzny.

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, a przede wszystkim
Pani Jadwidze Pawlik za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Nasze klasy 4a i 4b spędziły trzy miłe dni na wycieczce do Akademii Łucznica. Mieliśmy ciekawe warsztaty ceramiczne, fotograficzne i z makramy oraz pieczenia chleba. Obserwowaliśmy tez przyrodę używając przyrządów przyrodnika i graliśmy w ogrodzie we flagi. To był bardzo fajny wyjazd, szkoda ze taki krótki. Na szczęście przed nami nocowanka i zielona szkoła .

W sobotę 22 września odbyła się I Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Przymierza Rodzin. Po zaciętej rywalizacji z dwoma pozostałymi szkołami w klasyfikacji generalnej zajęliśmy trzecie miejsce. Co oznacza, że znalazło się dla nas miejsce na podium;)

W zawodach wzięli udział nie tylko uczniowie, również rodzice i nauczyciele dzielnie walczyli o punkty dla swojej szkoły. Doliczono się aż 208 zawodników, a przez cały dzień na terenie szkoły Przymierza Rodzin na Ursynowie, która była gospodarzem olimpiady, pojawiło się w sumie ponad 1000 osób! Na cel charytatywny (wsparcie świetlic środowiskowych w Kutnie, Rawie Mazowieckiej i Ursusie, prowadzonych przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin) zebrano ponad 15 tys. złotych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy: nauczycielom, którzy przygotowali i przeprowadzili zawody, rodzicom, którzy zapewnili catering, i oczywiście wszystkim zawodnikom, którzy dostarczyli sportowych emocji.

Do zobaczenia za rok na II Olimpiadzie Sportowej Przymierza Rodzin!

pierwszy

Witamy ponownie w szkolnych murach. Wakacyjne przygody za nami, a przed nami przygody edukacyjne – nie mniej ciekawe, choć niekiedy wymagające determinacji i dociekliwości.

Życzymy wszystkim dobrego startu i jeszcze lepszego finiszu!

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl