Osiągnięcia 2016/2017

mikolaj szachy

 

Miło nam poinformować, że 20 czerwca br. Mikołaj Śledziewski, uczeń kl. 2a szkoły podstawowej, zajął II miejsce w SZKOLNYM TURNIEJU SZACHOWYM, zorganizowanym przez Arcymistrzynię Joannę Dworakowską w SP nr 209. W turniejach mogli wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej 209 oraz dzieci uczestniczące w zajęciach szachowych w SP 223, SP 263, SP 289 oraz SP nr 3 Przymierza Rodzin.

Gratulujemy!

Gratulujemy uczniom gimnazjum sukcesów w XXI Bielańskiej Olimpiadzie Biblijnej: Maksymilian Moraczewski zajął II miejsce, Julia Moraczewska zajęła III miejsce.

Gratulujemy uczniowi klasy III naszego gimnazjum Janowi Szeptyckiemu zdobycia tytułu laureata w konkursie literackim "Miłość silniejsza niż smierć" oraz życzymy dalszych sukcesów!

Praca, przygotowana przez uczniów naszej szkoły – Maję, Julię i Janka Szeptyckich, biorąca udział w wojewódzkim etapie konkursu „Bóg, Honor, Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, została zakwalifikowana do finałowego etapu tegoż konkursu.

Eliminacje ogólnopolskie odbędą się 2 czerwca 2017 r. w Poznaniu. Wówczas uczestnicy będą ustnie prezentować swoje pracę przed komisją, uzasadniając wybór tematu, dokonując analizy i oceny zebranego materiału źródłowego.

Trzymamy kciuki!

W tegorocznej edycji Konkursu Świetlik aż 31% uczestników spośród 83 startujących w nim uczniów uzyskało nagrody i wyróżnienia.

Nagrody główne otrzymali uczniowie z klas:
- pierwszych - Krzysztof Paderewski, Szymon Pilipczuk

Nagrody otrzymali uczniowie z klas:
- pierwszych - Antonina Gacek
- trzecich - Kajetan Kurtek, Mela Potrząsaj
- szóstych - Jacek Ratajczak

kangur

 

W konkursie Kangur Matematyczny Sophia Knutson, uczennica klasy 6. osiągnęła wynik bardzo dobry. Aż 24 uczniów zostało wyróżnionych.

Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych

Paulina Zalewska (klasa 1) i Olgierd Żurek (klasa 2a) zajęli 12 miejsce i uzyskali tytuł laureata.
Iga Rakowska (2a) zajęła 13 miejsce i uzyskała tytuł laureata.

Konkurs Pingwin - Język angielski

Piotr Marczak (klasa 3) zajął 1 miejsce i został laureatem konkursu.
Jagoda Ząbek (klasa 1) zajęła 7 miejsce i otrzymała wyróżnienie.
Mateusz Król (klasa 3) zajął 7 miejsce i otrzymał wyróżnienie.
Katarzyna Rogalska (klasa 1) zajęła 9 miejsce i otrzymała wyróżnienie.

Konkurs Olimpus - Język angielski

Bartosz Krzeski (klasa 3) zajął 5 miejsce i został laureatem konkursu.
Mateusz Król (klasa 3) zajął 7 miejsce i został laureatem konkursu .
Filip Izdebski (klasa 2a) zajął 14 miejsce i został laureatem konkursu.
Piotr Marczak (klasa 3) zajął 14 miejsce i został laureatem konkursu.
Aleksandra Siedlecka (klasa 1) zajęła 15 miejsce i została laureatką konkursu.

Multuitest - chemia

Michał Jakomulski (klasa 2b) zajął 13 miejsce i otrzymał wyróżnienie.

Multuitest - geografia

Teresa Kryżman (klasa 2b) zajęła 15 miejsce i otrzymała wyróżnienie.

Multuitest - język angielski

Katarzyna Rogalska (klasa 1) zajęła 4 miejsce i została laureatką konkursu .
Bartosz Krzeski (klasa 3) zajął 4 miejsce i został laureatem konkursu.
Mateusz Król (klasa 3) zajął 11 miejsce i otrzymał wyróżnienie.

Z wielką radością informujemy o sukcesach naszych uczniów.

Zofia Szczurek z klasy IIa została laureatka konkursu polonistycznego, w tym samym konkursie Maria Potrząsaj z klasy IIb została finalistką,
Antoni Strychalski z klasy III został laureatem konkursu matematycznego,
Adam Scisło z klasy III został laureatem konkursu biologicznego,
Antoni Strychalski z klasy III został laureatem konkursu fizycznego,
Maciej Bzura i Jan Szeptycki z klasy III zostali finalistami kuratoryjnego konkursu historycznego.
Piotr Marczak z klasy III został laureatem Olimpiady Języka Angielskiego.
Antoni Strychalski z klasy III został finalistą Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Antoni Strychalski z klasy III został laureatem konkursu przedmiotowego z fizyki, Maciej Bzura i Jan Szeptycki z klasy III zostali finalistami konkrsu z historii. Gratulujemy!

Gratulujemy uczniom naszego gimnazjum znakomitych wyników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Karolina Łabuszewska z klasy pierwszej rozwiązała test bezbłędnie i zajęła pierwsze miejsce. Kolejni laureaci to: Iga Rakowska (4. miejsce), Jagoda Ząbek (10. miejsce), Janek Dziubak i Jeremiasz Górny (15 miejsce).

Gratulujemy Piotrowi Marczakowi z klasy 3 gimnazjum, który pomyślnie przeszedł dwa pierwsze etapy konkursu OJAG. Trzymamy kciuki za trzeci etap. Powodzenia!

Nasze gimnazjum otrzymało Europejską Odznakę Jakości etwinning za projekt pt. "Sind nur Berlin, London und Paris sehenswert in Europa?" realizowany na lekcjach języka niemieckiego i francuskiego pod kierunkiem Magdy Święcickiej i Aleksandry Koziej we współpracy ze szkołami z Budapesztu i Aten. Oznacza to, że nasz projekt wyróżnił się wśród innych europejskich projektów etwinning oryginalnością, starannością i różnorodnością działań.

Mateusz Król i Antoni Strychalski z klasy trzeciej gimnazjum z sukcesem zakończyli ogólnopolskie zawody pierwszego stopnia. Składały się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej (uczniowie samodzielnie rozwiązują i przesyłają zadania) i testowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodach drugiego stopnia.

Kilkoro uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych: z historii: Maciej Bzura, Jan Szeptycki kl. 3, z fizyki: Antoni Strychalski kl. 3, z języka polskiego: Zofia Szczurek kl. 2a, Maria Potrząsaj kl. 2b, z matematyki: Antoni Strychalski kl. 3, z biologii: Adam Scisło kl 3. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Marianna Paruszewska z klasy 2a zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu filozoficznego "W drodze ku mądrości". Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

Kilkoro uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych: z historii: Maciej Bzura, Jan Szeptycki kl. 3, z fizyki: Antoni Strychalski kl. 3, z języka polskiego: Zofia Szczurek kl. 2a, Maria Potrząsaj kl. 2b, z matematyki: Antoni Strychalski kl. 3, z biologii: Adam Scisło kl 3. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Miło nam poinformować, że w sesji zimowej konkursu Olimpus z języka angielskiego tytuły laureata zdobyli:

  • w klasach 4: Aleksandra Szymańska
  • w klasach 5: Nela Schechtman, Anna Sroczyńska, Stanisław Słupski, Helena Schechtman, Natalia Napiórkowska
  • w klasach 6: Maria Krzeska, Bartosz Stelmach, Sophia Knutson, Michał Paluch, Alicja Sobiecka, Hanna Medyńska, Maria Deperas, Łucja Rusin, Zofia Kasprzak, Tytus Schleifer, Dominika Kuzara.

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!

Z wielką radością informujemy, że w konkursie przyrodniczym Olimpus trzy uczennice naszej szkoły zdobyły tytuł laureata.
Są to:

  • Zuzanna Burska z klasy 4b
  • Maria Deperas z klasy 6b
  • Anna Maria Mlynarczyk z klasy 6c

Serdecznie gratulujemy!

Z radością ogłaszamy, że w konkursie historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" Anna Mlynarczyk została laureatką a Joanna Golicka uzyskała tytuł finalistki. Gratulujemy!

pioroPrace Zofii Kasprzak, Maksa Łochowskiego i Stanisława Słupskiego zakwalifikowano do II etapu konkursu literackiego Baśniopisarz Bielański. Gratulujemy!

Gratulujemy! 
Tomasz Szewczyk i Zofia Roessler zakwalifikowali się do II etapu konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Dzielnicowe eliminacje przeprowadzi 30 i 31 marca br. Bielański Ośrodek Kultury.

Z radością informujemy, że Łucja Rusin została laureatką konkursu z jęz. polskiego, Maria Deperas i Maciej Rozpędek laureatami z matematyki. Sophia Knutson otrzymała tytuł finalistki konkursu kuratoryjnego z matematyki. Gratulujemy!

Bardzo dobry wynik uzyskało czworo uczniów z naszej szkoły:
Tomasz Szewczyk i Michał Brzozowski z klasy 5. oraz
Maria Deperas i Sophia Knutson z klasy 6.

Dobry wynik uzyskali:
Marianna Przybylska z klasy 3.,
Cezary Pińkowski z klasy 5.,
Maciej Rozpędek z klasy 6.

Gratulujemy!

Z dumą ogłaszamy, że do III, zarazem ostatniego, etapu konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy 6c: Joanna Golicka i Anna Mlynarczyk. Gratulujemy!

W gronie naszych szóstoklasistów mamy czworo uczniów, którzy doszli do trzeciego etapu konkursów kuratoryjnych. Są to:
- w konkursie polonistycznym - Łucja Rusin,
- w konkursie matematycznym - Maria Deperas, Sophia Knutson i Maciej Rozpędek.

Gratulujemy i dalej trzymamy kciuki!

ortografiaW październikowej edycji Ogólnopolskiego konkursu ortograficznego wyróżniono dwie uczennice: Barbarę Gawlik z kl. 5b (14. miejsce) i Łucję Rusin z kl. 6b (15. miejsce). Bardzo dobre osiagnięcia w potyczkach ortograficznych uzyskały szóstoklasistki: Maja Zajdel z kl. 6c (18. miejsce), Alicja Sobiecka z kl. 6a (22. miejsce) i Aleksandra Łapińska z kl.6b (23. miejsce).

Do rejonowego etapu konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” zakwalifikowali się: Anna Kubalska z kl. 6a, Marysia Deperas i Maciek Pawlikowski z kl. 6b oraz Joanna Golicka, Zofia Kasprzak, Anna Mlynarczyk z kl. 6c.

Życzymy dalszych sukcesów!

Na początku listopada uczniowie piątych i szóstych klas przystąpili do dwóch konkursów kuratoryjnych - polonistycznego i matematycznego. Z języka polskiego do kolejnego etapu udało się przejść trzem uczennicom: Marysi Deperas, Oli Łapińskiej i Łucji Rusin z kl. 6b. W konkursie matematycznym odpowiednią liczbę punktów zdobyli: Marysia Deperas, Zosia Knutson, Maciej Rozpędek, Bartek Stelmach z kl. 6b i Michał Brzozowski z kl. 5b. 

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Wasze dalsze zmagania!

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl