Sport 2013/2014

pokaz tor przeszkod

25 czerwca był Dniem Sportu dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Imprezę sportową rozpoczął pokaz gimnastyki artystycznej. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za przygotowanie przepięknego pokazu.

Następnie uczniowie rywalizowali w finale skoku wzwyż. Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:
• w klasach czwartych
  Marianna Komornicka, 110 cm
  Zofia Błażewska, 110cm
  Kamil Knapiński, 118 cm
  Marek Wójcik, 115 cm
• w klasach piątych
  Marianna Paruszewska, 138 cm (rekord szkoły)
  Mikołaj Zajdel, 135 cm

Uczniowie uczestniczyli również w wielu konkurencjach sportowych. Tor przeszkód najszybciej pokonały klasy: 6a, 5b i 4a. Najlepsi w grze „zbijak” były klasy: 4a, 5c i 6c. Młodzież rywalizowała również w grach zespołowych takich jak: piłka nożna, piłka koszykowa, „flagi” oraz w przeciąganiu liny, skokach na skakance.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobną słodką niespodziankę.

23 czerwca już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla uczniów kl. 1–3 szkoły podstawowej. Dzień ten był pełen wrażeń i emocji sportowych. Dzieci miały okazje obejrzeć pokaz szermierki przygotowany przez trenera Wojtka Adamczewskiego, a następnie uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych. Przeprowadzono m.in:
- finał konkursu skoku wzwyż,
- tor przeszkód,
- grę w „rzucankę”,
- biegi sztafetowe.

biegi sztafetowe gra w rzucanke podsumowanie
pokaz szermierki skok wzwyz tor przeszkód

W biegach sztafetowych pierwsze miejsca na poziomie klas uzyskali: kl. I b, II c i III a. Podczas gry w „rzucankę” najlepsze okazały się: kl. I b, II c i III b. Tor przeszkód najszybciej pokonały: kl. I a, II c i III b. W finale skoku wzwyż najlepsze wyniki otrzymali:
Jan Faberski, 92 cm, kl. I;
Jan Bałabanow, 102 cm, kl. II;
Maria Majchrzak, 112 cm, Tytus Schleifer, 112 cm, Tomasz Micuła, 115 cm, kl. III

Każdy uczestnik na koniec imprezy sportowej dostał słodką niespodziankę.

mini liga1Na przełomie maja i czerwca tradycyjnie już został rozegrany turniej Szkolnej Mini-Ligi klas 1-3. Wszystkie mecze wzbudzały dużo emocji. Trudno było wskazać faworyta. Ostatecznym zwycięzcą okazała się klasa 2b, potem kolejno drugie miejsce zajęła klasa 3b, a trzecie klasa 2a. Królem strzelców został Igor Ząbek - uczeń klasy 3a, zdobywca 6 goli! Gratulujemy!
Każdej klasie towarzyszył bardzo gorący doping, ale chyba najgłośniej i najbarwniej, co widać na zdjęciu, kibicowała swojej drużynie klasa 3b z wychowawczynią na czele! Przy Mini - Lidze, kiedy mogły, pomagały nawet uczennice klasy 3 gimnazjum - było to bardzo miłe. Do zobaczenia za rok!

maksi liga1Na przełomie maja i czerwca tradycyjnie już został rozegrany turniej Szkolnej Maksi - Ligi klas 4-6 szkoły podstawowej w piłkę nożną. Tytułu broniła klasa 5a. Turniej był bardzo emocjonujący. W trakcie jego trwania niektóre mecze zaskakiwały nas wynikami. Ostatecznie w finale spotkały się klasy 6c i 5b, a o brązowy medal walczyły ze sobą 5a i 6a. Zwycięzcą Maksi - Ligi została klasa 6c, drugie miejsce zajęła klasa 5b, trzecie zaś drużyna z 5a. Królem Strzelców został Mikołaj Zajdel z 6c - brawo!! Gratulacje!
Nagrodę fair-play otrzymała drużyna klasa 6a - warto wyróżniać taką grę!
Drużyny zwycięskie otrzymały puchary, Król Strzelców - statuetkę, wszystkie zespoły natomiast dostały piłkę do gry, a każdy z klasy został poczęstowany batonem Snicers. Dziękujemy wszystkim uczniom za kulturalne i bezpieczne zachowanie podczas rozgrywek. Pozwoliło to nauczycielom wychowania fizycznego prowadzić cały turniej w miłej i sportowej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

Jakub StachowiczKuba Stachowicz, uczeń klasy IV a wraz ze swoją drużyną zajął IV miejsce w I Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Ostróda Cup 2014. Zawody rozegrano w dniach 13-15 czerwca 2014 roku. Gratulujemy :)

Maria i MariankaMaria Wilińska, uczennica klasy 4a oraz Marianna Paruszewska,uczennica kl. 5 c odniosły sukcesy podczas Mitingu Lekkoatletycznego, który odbył się 14 czerwca 2014 roku na stadionie Szkoły Podstawowej  nr 92. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg na 60m, 300m i 600m oraz w skoku w dal. Maria Wilińska zdobyła II miejsce w biegi na 60m i 600m oraz III miejsce w skoku w dal w kategorii dzieci młodszych. Marianna Paruszewska uzyskała I miejsce w biegu na 300m, II miejsce w skoku w dal i III miejsce w biegu na 60, w kategorii dzieci starszych. Serdecznie gratulujemy :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wiosennej edycji Grand Prix Żoliborza w biegach przełajowych. W ostatnim biegu, który odbył się 18 czerwca, uczniowie naszej szkoły odnieśli liczne sukcesy.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

1 2 3 4 5 6

W kategorii uczniów klas III – IV wystartowali:
• dziewczęta: Marianna Komornicka, II miejsce; Maria Wilińska, III miejsce; Joanna Spychalska, IV miejsce; Kalina Brzozowska, Natalia Bober, Jagoda Ząbek, Hanna Śledziewska, Maja Zajdel,
• chłopcy: Tymon Magolewski, I miejsce; Julian Kubaczka, IV miejsce; Michał Kozłowski, Krzysztof Szewczyk, Ignacy Fido, Maksymilian Owoc.

W kategorii uczniów klas V – VI pobiegli:
• dziewczęta: Marianna Paruszewska, I miejsce; Maria Potrząsaj, III miejsce; Iga Rakowska, IV miejsce; Alicja Bober, Agata Maria Wichniewicz, Wiktoria Radziwiłł,
• chłopcy: Lew Kubaczka, III miejsce, Jeremi Dawid.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu GP Żoliborza, składającego się z trzech biegów, największe sukcesy odnieśli:
• Zofia Błażewska - II miejsce,
• Marianna Komornicka - III miejsce,
• Tymon Magolewski - I miejsce,
• Marianna Paruszewska - I miejsce;
• Maria Potrząsaj – III miejsce;
• Zuzanna Paruszewska – I miejsce.

turniej6 kwietnia 2014 roku odbył się Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego, w którym uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami lub rodzeństwem.

Michał Brzozowski, wraz z tatą Rafałem, zajął I miejsce w kategorii uczniów kl. II – i młodsi.

Adam Kiepuszewski wraz z bratem Adamem, zajął I miejsce w kategorii uczniów kl. III – IV.

Katarzyna Trochimiuk grająca z tatą zajęła II miejsce, a Karol Skrocki grający z mamą Edytą zajął III miejsce w kategorii uczniów kl. V – VI. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

mikolaj kicinski1Katarzyna Trochimiuk, uczennica klasy 5b, odniosła duży sukces zajmując 4 miejsce podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Młodziczek i Młodzików, która była rozegrana 21 maja w Warszawie.

Kolejny sukces uzyskał Mikołaj Kiciński, uczeń klasy 5b, wraz z Łukaszem Sokołowskim
zajął III-IV miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzików w tenisie stołowym w grze podwójnej.
Zawody odbyły się w dniach 16-18 maja w Radomiu. Gratulujemy! mikolaj kicinski2

obrazek418 czerwca odbędzie się ostatnia edycja z cyklu GP Żoliborza. Zachęcamy do przygotowania się do startu.

Na dworze jest coraz cieplej, także pamiętaj o lekkim ubiorze i uzupełnianiu płynów. Po każdych ćwiczeniach koniecznie wypij wodę lub sok. Na terenie szkoły wybieraj do ćwiczeń miejsca, gdzie jest cień, np. między drzewami.