Konkursy kuratoryjne cieszą się co roku wielkim zainteresowaniem. Przystępuje do nich wielu uczniów klas gimnazjalnych, gdyż sukces przekłada się na dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Ale nie tyle liczba chętnych do sprawdzenia sił z danego przedmiotu robi wrażenie, ile lista uczniów, którzy przeszli do kolejnego etapu. W każdym z konkursów mamy przedstawicieli na drugim etapie (rejonowym): w polonistycznym (8 osób!), w geograficznym (5 osób), w konkursach: historycznym i wiedzy o społeczeństwie (po 3 osoby), w matematycznym (2 osoby), w chemicznym (2 osoby), w biologicznym (2 osoby), w konkursie filozoficznym (2 osoby), w konkursie j. angielskiego (2 osoby). Gratulujemy i dziękujemy!