W ubiegłych latach konkursy przedmiotowe były propozycją dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym roku w zreformowanej podstawówce klas ósmych jeszcze nie ma i była obawa, że zainteresowani siódmoklasiści będą musieli czekać do przyszłego roku szkolnego, aby sprawdzić się w konkursowej rywalizacji. Dostali jednak szansę przystąpienia do konkursu matematycznego, polonistycznego i historycznego. Mimo dużego stopnia trudności tegorocznych konkursów (materiał obejmował również zagadnienia z programu klasy ósmej), znaleźli się uczniowie, którzy przeszli do etapu rejonowego: w konkursie z matematyki – dziewięć osób, z historii – sześć osób, z języka polskiego – trzy osoby. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły na polu naukowym.