Szanowni Państwo!
Jesienią 2014 r. odbyła się w Warszawie konferencja, związana z obchodami 25-lecia Oświaty Niezależnej w Polsce. Konferencja była nie tylko okazją do spotkania przedstawicieli wielu środowisk, reprezentujących niezależne szkolnictwo, ale także przestrzenią wymiany poglądów i doświadczeń.
Zachęcam do przeczytania listu, skierowanego do Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz do Minister Edukacji Pani Joanny Kluzik Rostkowskiej, sygnowanego przez przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i towarzystw reprezentujących oświatę niezależną, w tym - przez Panią Izabelę Dzieduszycką.
List ten w bardzo trafny sposób wskazuje najważniejsze problemy polskiego systemu edukacji - wiele z tych problemów dotyczy także naszych szkół i naszych dzieci.
List do wglądu tutaj.

Mirosława Piasecka - Galas